E-Katalog

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kalite Belgeleri Hakkında
Anasayfa » Kalite Belgeleri Hakkında

Kalite Belgeleri Hakkında

İmzalanan gümrük birliği anlaşması ve Avrupa Birliğine uyum yasalarının kabul ile birlikte tüm hizmet sektörlerinde zorunlu olmaya başlayan ve tutunarak büyüyebilmesi için şart olan kalite belgeleri, özellikle yurt dışına yapılacak ihracatlar için olmazsa olmaz önceliktir. İnsan sağlığına büyük katkısı bulunan ve bir şekilde gelecek ellerine bırakılarak koruması beklenen toz maskeleri de kalite standartlarına uyması gereken kategorilerden bir tanesi olup çeşitli belgelere sahip olması zorunlu olan bir alandır. Peki nedir bu belgeler.


EN 149:2001 + A1:2009 Belgesi; EN 149 insan sağlığını koruyucu uygulamalar arasında yer alan ve bakım gerektirmeden tek seferlik kullanılan sis, duman ve toz maskelerine Avrupa birliğince verilen standardı simgeleyen ibaredir. 1991 yılında kabul edilen bu alan ile ilgili standarda göre FFP1, FFP2S, FFP2SL, FFP3S, FFP3SL olmak üzere beş ana gurupta yapılmaktadır. Bu kademelerin açılımı şu şekildedir.


FF ibaresi yüz maskesinin İngilizce kısaltma ibaresidir, buna göre;
P1; mekanik çalışmalarda ortaya çıkan tozların zararlı bileşenler içermediği ortamları
P2: MAK değeri 0,1 mg/m3 den yüksek olan toksik tozlarının bulunduğu ortamlar
P3 : MAK değerleri 0,1 mg/m3'den daha küçük olan toksik, kanserojen, radyoaktif içeren tozların bulunduğu ortamlar
S: Katı ve su bazlı zerreciklerin olduğu ortamlar
L: Katı ve yağ bazlı sıvı zerreciklerin olduğu ortamlar için uygun olan maske seçeneklerini temsil eder.


Gümrük birliği ile belirlenen bu standartlar 2001 yılında Avrupa birliği uyum yasalaraı çerçevesinde yenilenerek EN 149:2001 ibaresini aldı.


CE Belgesi; Avrupa Birliğinin belirlediği standartlara uygun anlamına gelen ve yurt dışına ihracatı yapılacak her üründe aranan bir belgedir. Daha doğrusu satışa sürülen ürünün ambalajı üzerine düşülmesi gereken bir ibaredir. Elbette ki bu ibare toz maskelerinde de mutlak surette aranmaktadır.


11 A Kalite Belgesi; Avrupa birliği ülkelerinde ihracat yapabilmenin ön şartlarından olan CE belgesini veren kuruluşlar tarafından numune olarak alınan ürün üzerinde yapılan inceleme ve tabi tutulan deneylerden sonra usullere uygun ise verilen belge çeşididir.

Markalarımız

Üretici Firma

  • Körfez İş Güvenliği Ekipmanları San. Tic. Ltd. Şti
  • Esenler Mah. Azizoğlu Cad. Mutlu Sok. No:1 Kaynarca-Pendik / İSTANBUL
  • Pbx : +90 216 596 06 10
  • Fax : +90 216 596 06 21
  • info@egetozmaskesi.com
Copyright© 2012 EGE TOZMASKESİ